Select your language ▼
Select your language ▲
≡≡Ltool MENU
Препорачани веб-сајт
Јапонски јазик
Кинески јазик
Корејски јазик
Англиски јазик
World/Travel
низа/податоци
датум
економија/финансии
HTML, CSS, Интернет

World Часовник

Current Листа време во различни земји и области. Можете да го користите клучни зборови за пребарување за побрз часовник пребарување на одредена земја, исто така. ☀ икона = ден. ★ икона = ноќ.

Јан Мајен
мај 29 пон. 11:42 претпладне ☀
Јапонија
мај 29 пон. 06:42 попладне ☀
Јемен
мај 29 пон. 12:42 попладне ☀
Јордан
мај 29 пон. 12:42 попладне ☀
Јужна Џорџија и Јужни Сендвич Острови
мај 29 пон. 07:42 претпладне ☀
Јужна Африка
мај 29 пон. 11:42 претпладне ☀
Џерси
мај 29 пон. 10:42 претпладне ☀
Џибути
мај 29 пон. 12:42 попладне ☀
Авганистан
мај 29 пон. 02:12 попладне ☀
Австралија (Macquarie)
мај 29 пон. 08:42 попладне ☀
Австралија (Adelaide)
мај 29 пон. 07:12 попладне ☀
Австралија (Brisbane)
мај 29 пон. 07:42 попладне ☀
Австралија (Broken Hill)
мај 29 пон. 07:12 попладне ☀
Австралија (Currie)
мај 29 пон. 07:42 попладне ☀
Австралија (Darwin)
мај 29 пон. 07:12 попладне ☀
Австралија (Eucla)
мај 29 пон. 06:27 попладне ☀
Австралија (Hobart)
мај 29 пон. 07:42 попладне ☀
Австралија (Lindeman)
мај 29 пон. 07:42 попладне ☀
Австралија (Lord Howe)
мај 29 пон. 08:12 попладне ☀
Австралија (Melbourne)
мај 29 пон. 07:42 попладне ☀
Австралија (Perth)
мај 29 пон. 05:42 попладне ☀
Австралија (Sydney)
мај 29 пон. 07:42 попладне ☀
Австрија
мај 29 пон. 11:42 претпладне ☀
Азербејџан
мај 29 пон. 01:42 попладне ☀
Аландски Острови
мај 29 пон. 12:42 попладне ☀
Албанија
мај 29 пон. 11:42 претпладне ☀
Алжир
мај 29 пон. 10:42 претпладне ☀
Американска Самоа
мај 28 нед. 10:42 попладне ★
Американски Девствени Острови
мај 29 пон. 05:42 претпладне ★
Ангола
мај 29 пон. 10:42 претпладне ☀
Ангуила
мај 29 пон. 05:42 претпладне ★
Андора
мај 29 пон. 11:42 претпладне ☀
Антарктик (Casey)
мај 29 пон. 08:42 попладне ☀
Антарктик (Davis)
мај 29 пон. 04:42 попладне ☀
Антарктик (DumontDUrville)
мај 29 пон. 07:42 попладне ☀
Related Tags
Worldwide Часовник GMT Светски часовник Светски часовник на сајтот колку време е тоа сега?